Jump to content

Emby Premium server connection


Raleblue

Recommended Posts

Raleblue

Hello, i am new at Emby.

I purchased 2-3 weeks ago the Premium Emby Server.

My question is: I have connected one of my servers to Emby, i have made a website. In the future i will have another server. Is it possible to  connect the second server to my same Emby Server even a new server has it's own new  static ip? Is it somehow possible?
thanks in advance!

Link to comment
Share on other sites

GrimReaper
45 minutes ago, Raleblue said:

I have connected one of my servers to Emby

Not quite sure what you mean by that? 

46 minutes ago, Raleblue said:

Is it possible to  connect the second server to my same Emby Server even a new server has it's own new  static ip?

Even less so by this? 

P. S. Ako je lakše, pišite hrvatski. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Raleblue

Hvala! Imam trenutno jedan dedicated server na kojem je Emby. Taj moj server ce uskoro biti popunjen i uzet cu jos jedan i ne znam dal je moguce da emby prepozna oba servera i sve datoteke u oba posto mi webstranica ide preko glavnog servera sa 1 ip adresom a naravno bi drugi server imao drugu ip adresu. Kuzite? 2 server iz kojih Emby vuće podatke tj fajlove?

Link to comment
Share on other sites

GrimReaper

Ako mislite da li se istovremeno možete spojiti da dva servera iz ijedne klijentske aplikacije - ne, nijedna client app to ne podržava. Svaki je server poseban, može i ne mora dijeliti isti sadržaj (recimo da vam je kolekcija na NAS-u, libraries i jednog i drugog servera mogu koristiti iste datoteke), ali client app se spaja na jedan ili drugi server u bilo kom trenu, morate switchati između njih. Ili ne razumijem još uvijek što pokušavate napraviti. 

 

Link to comment
Share on other sites

Raleblue

Pa otprilike tako mislim. Moja webstranica je glavna Emby stranica i povezana sa jednim serverom na kojem su fajlovi i koji se vide u "bibilioteci". Uskoro ce mi pun server bit pa cu morat uzet jos jedan novi. Ne znam kako onda povezat da sve ostaje na istoj webstranici. Mislim dal moze Emby povuc sve fajlove i vidit ih sa moja 2 servera?

Link to comment
Share on other sites

GrimReaper

Ah, sad mi je jasno, zbrka je bila oko 'server', jer označava i Emby server i samu mašinu, hardware. Da, naravno da jedan Emby server može vidjeti/koristiti fajlove sa više fizičkih servera, samo napravite network share. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Raleblue

Aha. to cu morat skuzit kako to ide. Dal to ide preko Embyja da se naštela ili preko drugog servera.

Link to comment
Share on other sites

GrimReaper

To zavisi o vašem setup-u, i kakav share ćete napraviti: SMB, NFS... i to može biti na razini samog OS-a pa da share mount-ate ili u svakoj biblioteci u Embyju koristiti network path direktno.

Edited by GrimReaper
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Raleblue

Ok hvala na savjetima. Vidit cu kad krenem sa novim serverom i isprobavat. Ako negdje zapnem slobodno se javim? :)

Link to comment
Share on other sites

Raleblue

Pozdrav pajdo!

vidim neki problemčič a ne znam dal se da riješit.

Ja i frend na našem sajtu stavljamo samo hrvatske ili srpske titlove. I onda ponekad se pojavi ova slika di se vidi da Emby skida titlove. Meni

nije bilo jasno šta  to znači i mislili smo frend i ja da to korisnici skidaju ali ne. Sad vidim npr u jednoj seriji koju sam ja postavija i samo hrvatske titlove stavija da ima sada

hrpa stranih nepotrebnih titlova kao rusko, arapske titlove itd. Dal to mogu negdi isključit jer to nam je fakat nepotrebno i zbunjuje korisnike?

photo_2022-05-12_15-47-25.jpg

Link to comment
Share on other sites

Raleblue

Pogledaj i ima ih da ne stane u sliku stranijh prijevoda 😲 a to ne želimo nego samo da ostane naš prijevod.

Capture.JPG

Edited by Raleblue
Link to comment
Share on other sites

GrimReaper

Ne, to je automatski download titlova, pronađeš ga u Scheduled task, ako ga želiš isključiti ili promijeniti interval. 

A što se tiče KOJE će jezike skidati, to postavljaš za svaku biblioteku posebno: Settings>Library, editiraj library koju želiš, tick "Show advanced settings" na vrhu i scrollaj skroz dolje, pa ćeš naići na sekciju Subtitles, tamo prilagodi settinge po želji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

GrimReaper

Jesi, al to samo ti neće skidat više task. I dalje će ti se skidat svi konfigurirani jezici za svaku biblioteku posebno pri dodavanju novog sadržaja, moraš za svaku odredit koje jezike i dali uopće želiš skidati, to možeš jedino kad jednu po jednu editiraš, ka šta san gori i napisa. 

Link to comment
Share on other sites

Raleblue

A to sam isa pogledat i automatski task mi skida bosanski i hrvatski, svi ostali nemaju kvačicu tamo recimo u biblioteci serije. Budem vidija. Ali nema mogučnosti te skinute titlove izbrisat jel? Samo mi nudi brisanje mog titla.

Link to comment
Share on other sites

GrimReaper

To znači da su ti drugi titlovi internal, embedded u samom video-fajlu, i njih ne možeš izbrisati, samo ako ćeš sami video file reenkodirati, a za tim nemaš potrebe. 

Link to comment
Share on other sites

Raleblue

Ne, ja sve embedirane titlove brisem sa mkvtoolom. A ako skidam kod rusa oni jos imaju po nekolko ruskih audio tracks pa i njih micem.

Capture.JPG

Edited by Raleblue
Link to comment
Share on other sites

GrimReaper

U primjeru koji si dao SVI sem jednog su embedded, interni, a vjerojatno ima još koji u istom redu ispred, prvo su izlistani svi interni, hrvatski je prvi external subtitle tu. 

 

Capture.thumb.JPG.036deeb430a84ae9914d05cd5e16a28f.JPG

Edited by GrimReaper
Link to comment
Share on other sites

Raleblue

Hm da, ima ispred ohoho jos titlova. Sad si me zbunija jer znam da ja micem. Al mozda je to bila serija na pocetku dok nisam mkvtool koristija. 😁

Link to comment
Share on other sites

Raleblue

Ali imam još jedno pitanje jeheheh. gnjavim li ga. Posto smo novi u tom Embyju frend i ja. Šta se desi to da mi vrati kod neke serije recimo original opis serije a ja sam

ju promjenija u hrvatski opis. Nekad povuće hrvatski opis sa tvbd ili the moviedb a nekad ostane engleski i ja odmah cim postavim prvu epizodu prevedem ili nadjem 

na netu hrvatski opis i njega stavim. Jucer vidim da mi je u nekoliko, jedno 5-6 serija vraćen original engleski opis. Kako to sprijećit? Dal se nakon spremanja svega kao drugi opis i to ne smije više koristit scan meta data? Možda zato povuće opet original opis?

Link to comment
Share on other sites

GrimReaper

Hm, to će bit malo poduži odgovor. 

Za metadata language download postoji setting na dva mjesta:

1. Settings>Library, Advanced tab, "Preferred metadata language" 

2. Svaka biblioteka ima svoj setting u Settings>Library, editiraj biblioteku

Broj 1. je GLOBAL, i ako u 2. ne specificiraš language biti će naslijeđeno iz 1.

Nakon toga, da bi se već postojeća metadata (opis je samo jedan od njih) promijenila, to se može napraviti samo uz Refresh Metadata>Replace all. Refresh Metadata>Search for missing NE prebrisuje postojeće, kao ni običan Scan. 

U svakom slučaju, prevenirati promjenu se može tako da se u Edit Metadata od bilo kojeg itema zaključa ili samo određeno polje (lokot pozeleni u desnom uglu) ili zaključa cijeli item, scroll skroz na dno, tick "Lock this item..." opciju. 

 

Edited by GrimReaper
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...